آسانسور از کجا بخریم؟

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به عنوان دستگاه متولی صدور مجوز فعالیت شرکتهای طراحی، مونتاژ و نصب آسانسور، فهرست ۵۸۰ شرکت مجاز تولید آسانسور را در پایگاه اینترنتی خود منتشر و به مردم توصیه کرده، فقط از این شرکتها آسانسور بخرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، افشار فتح اللهی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: از آنجا که آسانسور مستقیم با سلامت و امنیت مردم سروکار دارد و درباره تولید و نصب آن حساسیتهای مختلف و ویژه ای وجود دارد، علاوه بر ضرورت دریافت پروانه فعالیت از این سازمان، باید پس از بررسی و نظارت کیفی نصب، مجوز استاندارد را از سازمان ملی استاندارد کسب کنند.

وی با تاکید مجدد بر این که هر دو دستگاه نظارت کاملی بر واحدهای طراحی و مونتاژ آسانسور در سراسر کشور دارند گفت: به تازگی در استان تهران اسامی شرکتهای مجاز به فعالیت دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت استان پس از اعمال نظارتهای اداره کل استاندارد تهران، در پایگاه اینترنتی رسمی سازمان صنعت معدن و تجارت استان درج شده است.

این مقام استانی از مردم خواست برای اعتماد و پیگیری موارد و مشکلاتی که ممکن است بعد از نصب آسانسورپیش بیاید، حتما از شرکتهای مجاز تعیین شده خرید کنند.

وی اضافه کرد: البته این فهرست، هفتگی به روز می شود و احیانا شرکتهای جدیدی به آن افزوده می شود و یا اگر از شرکتهای معرفی شده تخلفاتی مشاهده شود، نامشان حذف و پروانه فعالیتشان تعلیق می شود.

فتح اللهی در عین حال بهترین مرجع خرید آسانسورهای استاندارد و ایمن را مراجعه به سایت سازمان صنعت استان تهران و انتخاب یکی از شرکتهای مجاز دانست و گفت: اگر به هر دلیلی این شرکتها مشکلاتی در نحوه ارائه خدمات داشته باشند، مردم می توانند مراتب را از طریق شماره تلفن 124 به سازمان صنعت معدن تجارت استان منعکس کنند یا مسائل استانداردی را با اداره کل استاندارد استان تهران در میان بگذارند.

وی در عین حال در پاسخ به این سوال که چه نظارتی بر واحدهای تولید آسانسور غیرمجاز می شود گفت: قطعا نظارت بر این واحدها و برخورد با متخلفان جزو تکالیف ذاتی سازمان صنعت استان است ولی واحدهایی هم هستند که غیرمجاز فعالیت می کنند و مردم می توانند با تماس با شماره تلفن 124 ما را در اعمال قانون یاری دهند.

معاون سازمان صنعت معدن تجارت استان تهران همچنین خاطرنشان کرد با هماهنگی سازمان مدیریت در حال رده بندی شرکتهای مجاز تولید آسانسور هستیم تا آنها که توان تولید آسانسور برای طرح های خاص و طبقات زیاد را دارند درجه بندی شوند که به مجرد نهایی شدن فهرست، اسامی آنها را اعلام می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

keyboard_arrow_up